EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT
tik tok

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 95.

Natychmiast zatrzymajmy zwolnienia w służbie cywilnej!

Komisja Zakładowa OZZ Inicjatywa Pracownicza przy Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie protestuje przeciwko planowanym przez rząd cięciom w służbie cywilnej. To przerzucanie odpowiedzialności za kryzys na pracowników administracji, którzy nawet w pandemii realizują swoje zadania na sto procent. Rządowa „tarcza antykryzysowa” miała pomóc w walce ze zbliżającym się kryzysem,…
Czytaj dalej...

W odpowiedzi na pismo CSW Łaźnia

AKTUALIZACJA z 6.03.2015: W odpowiedzi na kolejne pismo Dyrektor CSW (czytaj tutaj): Marzec 2013Prezydium Komisji ŚrodowiskowejPracowników SztukiOZZ Inicjatywa Pracowniczaul. Kościelna 4, 60-538 PoznańTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.a PaniJadwiga CharzyńskaDyrektor Centrum Sztuki Współczesnej Łaźniaul. Jaskółcza 1, 80-767 GdańskZwiązek reprezentuje członków na podstawie ustawy z dnia 23 maja 1991 r. o związkach zawodowych, konkretnie na podstawie…
Czytaj dalej...

Zmęczone ciała i bezcenne produkty

Polecamy lekturę tekstu Małgorzaty Maciejewskiej, członkini OZZ IP, pt.: "Zmęczone ciała i bezcenne produkty. Warunki pracy kobiet w specjalnej strefie ekonomicznej przemysłu elektronicznego". Raport  jest podsumowaniem badań Think Tanku Feministycznego i Uniwersytetu Wrocławskiego w ramach projektu o warunkach pracy w specjalnych strefach ekonomicznych w Polsce.
Czytaj dalej...

Wyemitowano reportaż o Almie

Wczoraj TVP Lublin wyemitowała reportaż o Almie. Firma starała się zablokować projekcję dokumentu na drodze sądowej. Sąd jednak odrzucił jej wniosek. Film mówi przede wszystkim o przeterminowanych towarach ze zmienianymi terminami ważności, źle przechowywanej żywności, czy też o myciu kiełbas i przerabianiu starego sera. Nadużycia te ujawniono dzięki pomocy pracowników…
Czytaj dalej...

Sąd ogłosił upadłość zakładów tekstylnych w Opatowie

Sąd rejonowy w Kielcach ogłosił dziś upadłość Collar Textil z Opatowa, gdzie od wielu tygodni trwa protest pracowników domagających się zaległych wynagrodzeń. Wyrok ten otwiera możliwość wypłat z funduszu świadczeń gwarantowanych zaległych poborów. Na zdjęciu puste hale produkcyjne Collar Textil.
Czytaj dalej...

Opatów: Okupacja trwa

Dziś grupa 10 działaczy Inicjatywy Pracowniczej wraz z przedstawicielami załogi strajkującego zakładu tekstylnego Collar Textil w Opatowie udała się z flagami i transparentami do urzędu miasta. Oszukani przez właściciela pracownicy domagają się od samorządu wsparcia w walce o odzyskanie zaległych poborów i innych należnych świadczeń. Trwają też starania, aby ocalić…
Czytaj dalej...

Opatów: Oszukani pracownicy wyszli na ulicę

Półtorej godziny trwał przemarsz oszukanych pracowników Collar Texti w Opatowie. Dziś w 17 stopniowym mrozie blisko 150 osób przemaszerowało ulicami Opatowa z transparentami: "Oddajcie nam nasze pensje", "Walczymy z nieuczciwymi pracodawcami", "Gdzie jest ta Irlandia premierze", "Chcemy sprawiedliwości w naszym kraju". Uczestnicy, głównie kobiety, skandowali też pod adresem właścicieli, dyrekcji…
Czytaj dalej...

Lublin: Zablokowana eksmisja

9 grudnia rano komornik Sądu Rejonowego w Lublinie - Helena Kuzel usiłowała wprowadzić w posiadanie lokalu właściciela, który nabył ten lokal na licytacji. Sposób i podstawy na jakich komorniczka chciała dokonać czynności nie spełniały jednak w żaden sposób warunków ustawy o ochronie praw lokatorów i przepisów Kodeksu Cywilnego. W związku…
Czytaj dalej...

Radomsk: Press-Glas łamie prawa pracownicze

Wczoraj o godzinie 14 po radomskimi zakładami Press-Glas miała miejsca sześcioosobowa pikieta informacyjna Inicjatywy Pracowniczej na temat praw pracowniczych. W firmie łamie się szereg norm kodeksu pracy. Zatrudnione tam osoby pracują m.in. ponad dopuszczalne normy czasu pracy. Akcja spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem robotników.
Czytaj dalej...

W Opolu przewlekają postępowanie sądowe

Ministerstwo Sprawiedliwości uznało za zasadną skargę OZZ Inicjatywa Pracownicza na przewlekłość postępowania sądowego w Sadzie Pracy w Opolu, dotyczące zwolnionych związkowców IP z tamtejszego Urzędu Statystycznego. Nie jest to jedyny taki przypadek.
Czytaj dalej...

Lublin: IP wita Almę

Kilkoro działaczy lubelskiej Inicjatywy Pracowniczej pojawiło się 17 czerwca na otwarciu, słynących z łamania praw pracowniczych oraz zwalczania związków zawodowych, delikatesów Alma. Pracownikom rozdano ulotki informujące o praktykach mających miejsce w zielonogórskim markecie.
Czytaj dalej...

Vobro na czarnej liście PIP

Ekspress Bydgoski doniósł, że Vobro jest na „czarnej liście” firm Okręgowej Inspekcji Pracy w Bydgoszczy. Znajdują się na niej zakłady, w których zdrowie i życie pracowników jest szczególnie narażone na niebezpieczeństwo.
Czytaj dalej...

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
514-252-205
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 514-252-205
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.